Zdravie by malo patriť k hlavným prioritám človeka a na popredné miesto v hierarchii hodnôt ho zaraďuje aj väčšina z nás. A práve masáže patria k tým metódam, ktoré majú nezastupiteľnú funkciu pri jeho zvelaďovaní.

Celkové účinky: dráždenie nervových zakončení a vznik biologicky aktívnych látok  má aj celkové účinky na telo. Tie sa prejavujú zrýchlením látkovej premeny a činnosti žliaz s vnútornou sekréciou. Klasická masáž má aj celkový upokojujúci a povzbudzujúci účinok na telesnú výkonnosť a pozitívne vplýva na stav centrálneho nervového systému. Dokázané je, že klasická masáž má na organizmus okrem celkových aj priame, aj nepriame účinky.

Priame účinky:  zvyšujú prekrvenie v tele, zlepšujú vstrebávanie opuchov, krvných výronov, zrýchľujú odstraňovanie škodlivých látok z tela, zlepšujú tok lymfy, zlepšujú svalovú činnosť, podľa potreby zvyšujú alebo znižujú svalové napätie, rušia zrasty v tkanivách, odstraňujú zrohovatené vrstvy kože. Tým sa zlepšuje činnosť tkanív a znižuje sa  ich bolestivosť. Dráždením svalových nervových zakončení  sa zlepšuje výživa svalov a to je najdôležitejší účinok klasickej masáže.

Nepriame účinky masáže: zlepšujú prietok krvi na masírovanom mieste, urýchľujú tok žilovej krvi, a teda priaznivo pôsobia na činnosť srdca, zlepšujú dýchanie.

Na klasickej masáži je najlepšie to, že okrem blahodarných účinkov na telo, sa cítite aj príjemne.

Tešíme sa na vašu návštevu a prajeme krásny zážitok z masáže.